Jak pokwitować odbiór mieszkania od dewelopera i nie pozwolić się oszukać?

Co naturalne, nie każdy z nas może być fachowcem w zakresie budowlanki. Nim odbierzemy nasze mieszkanie do użytku, możemy poprosić o wsparcie kogoś, kto zajmuje się tą branżą na co dzień.

przygotowanie mieszkania od dewelopera

Autor: Pete Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór mieszkania od dewelopera powinien być koniecznym postulatem umowy z wykonawcą. W porozumieniu deweloperskim wyszczególnione są punkty dotyczące ostatecznego terminu, w którym nastąpi odbiór (zobacz odbiór elektroniki gdynia) mieszkania oraz sposób, w jaki wykonawca powiadomi kupującego, że lokum jest już przygotowany do oddania. Zanim jednak podpiszemy akt notarialny, powinniśmy umówić się na odbiór techniczny mieszkania od dewelopera.

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera
Podczas niego oceniamy, jaki jest poziom ukończenia lokalu. jeżeli nie jest zgodny z założeniami wcześniej zawartej umowy, możemy zrezygnować z odbioru lokalu. Jeślibyśmy pomimo to sygnowali protokół, wymagana naprawy musielibyśmy przeprowadzić na własny koszt. Odbiór mieszkania od dewelopera może odbywać się w towarzystwie profesjonalisty z zakresu budownictwa.

Możemy zwrócić się o pomoc znajomą osobę ewentualnie wynająć profesjonalną firmę. Jej przedstawiciel będzie nam towarzyszył podczas spotkania z deweloperem. Deweloper nie może nam odmówić tej możliwości. Odbiór mieszkania polega na uważnym sprawdzeniu wszystkich pokojów oraz sprawdzeniu ich zgodności z zawartym porozumieniem. Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera to okazja na wyszukanie wszelkiego typu usterek lub błędów technicznych. ( Doczytaj na stronie )

Obowiązkiem dewelopera będzie nieodpłatne ich usunięcie, przed podpisaniem aktu notarialnego z kupującym. Jeśli odbiór mieszkania nie wykaże żadnych nieprawidłowości, zostaje parafowany protokół odbioru. W wypadku istotnych błędów, kupujący prezentuje jednak deweloperowi ich szczegółowy wykaz.

mieszkania od dewelopera

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiory techniczne mieszkań Warszawa
Dopiero po ich usunięciu dojdzie do finalizacji porozumienia, czyli parafowania aktu notarialnego. Znaczy to, że kupujący przejmuje od dewelopera lokum bez większych zastrzeżeń. Należy jednak pamiętać, że nawet wtedy mamy prawo domagać się naprawy usterek wykrytych już po odbiorze mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*