Jakie są różnice pomiędzy dachówką z gliny a betonową?

Często przy kupowaniu różnorodnych produktów jesteśmy postawieni przed wyborem danego jego rodzaju. Tak przedstawia się też kwestia, kiedy chcielibyśmy nabyć dachówki. Ważny okazuje się być tu nie tylko kształt czy też odcień, ale również materiał, z którego został wykonany tego typu towar.

Fototapeta, łąka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Światła

Autor: Filat Astakhov
Źródło: http://www.flickr.com
Od wielu lat dachówka jest najpopularniejszym surowcem, który jest stosowany w roli pokryć dachowych. Dachówki są bardzo estetyczne a równocześnie zapewniają bardzo dużą trwałość. Na rynku moglibyśmy spotkać dwa rodzaje dachówek: ceramiczne i wykonane z betonu. Obydwa te rodzaje określane są jako trwałe, ponieważ ich żywotność obliczana jest na ok. sto lat, lecz wielokrotnie spotyka się takie pokrycia, które bez większych problemów funkcjonują o wiele dłuższy okres czasu. Także inne istotne czynniki są podobne. Chodzi tutaj o mrozoodporność czy nasiąkliwość. Różnica tkwi w szczegółach. Te ceramiczne umożliwiają na wykonanie w nich mniejszych elementów, dlatego też dachówki mają przeróżne zamki (dachówka betonowa nie ma górnych zamków, ta ceramiczna natomiast posiada boczne oraz górne) i przeróżne użebrowanie. Dla dekarza znaczy to, że te betonowe posiadają większą tolerancję nasuwu jednej na drugą, co pozwala na ukrycie niedoskonałości konstrukcji dachu.
budynek - krajobraz

Autor: vLe6fSsAbEjrQad9jF3q vLe6fSsAbEjrQad9jF3q
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodziłoby o wygląd dachówki, to zarówno te wyprodukowane z ceramiki, jak i te z betonu, mogą być płaskie albo profilowane. Beton jednak jest nieco bardziej porowaty niż dachówka wykonana z wypalonej gliny. Są jednak nowoczesne wersje dachówek wykonanych z betonu, które są gładkie oraz wytrzymałe na różnorodnego rodzaju warunki meteorologiczne. Są także niezwykle estetycznym elementem budowlanym.

Kolejna różnica między takimi typami to ich cena zakupu. W wypadku dachówek betonowych proces technologiczny jest trochę mniej kosztowny, podczas kiedy do wypalania ceramicznych konieczna jest temperatura aż ok.

Na tej stronie jest sporo użytecznych wiadomości, jednak prędko zobacz także dodatkowe szczegóły w serwisie. One również są bez wątpienia warte uwagi.

1000 stopni Celsjusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*