Drabiny i ich typy, czyli co może być ci niezbędne podczas remontu

Remont to zawrotna ilość pracy, jaką musimy wykonać, jeżeli chcemy uzyskać rezultat, o którym marzyliśmy. Czasami wystarczy przykleić tapetę na jedną ze ścian, aby całkiem odmienić wnętrze, ale czasem konieczne są większe przeróbki, ponieważ chcielibyśmy doprowadzić budynek do odpowiedniego stanu. Bez znaczenia od zakresu prac zawsze niezbędne są odpowiednie narzędzia, a jednym z nich jest drabina. Jakie są typy drabin, które możesz zastosować?

drabina

Autor: Bud Ellison
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najprostszych modeli jest drabina rozstawna. Musi mieć antypoślizgowe stopki i być stabilna, wyłącznie wtedy zagwarantuje wygodną pracę. Można ją dostać w większości sklepów oraz najlepiej jest wybierać drabiny z pasami zabezpieczającymi, zwłaszcza gdy czeka nas dużo pracy, na przykład przy malowaniu. Pamiętaj też o odpowiedniej wysokości, aby nie okazało się, iż zbrakło ci 10 centymetrów. Drabina przegubowa z kolei nie tylko umożliwia wejść na odpowiednią wysokość, ale również może stanowić pomost roboczy. Wysokość, na jakiej pozwala pracować nie jest największa, lecz za to jest niezrównanie praktyczna oraz można ja zastosować zarówno jako drabinę przystawną, jak też wolnostojącą.

Kolejnym rodzajem drabin są drabiny teleskopowe, jakie można przystosować do rozmaitych warunków pracy, gdy np. musimy wykonać coś na schodach. Dają się bez problemu transportować, a dzięki swoim wszechstronnym funkcjom bez wątpienia przydadzą się w czasie niejednego remontu. Trzeba także wspomnieć o rusztowaniach drabinowych, jednakże nie można ich ustawiać na wysokość większą niż 1 m, gdyż potrzebują wtedy specjalnych zabezpieczeń.

drabina

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim rodzajem drabin, o którym należy wspomnieć, choć nie jest to drabina przystosowana do remontów, to drabina ewakuacyjna, jaka powinna znajdować się w każdym budynku tego potrzebującym. Można z niej korzystać w razie wyjątkowych potrzeb, ale w normalnych pracach lepiej jest wybrać jedną z powyżej opisanych drabin.

W trakcie remontów większych budynków nie za każdym razem wystarczają same drabiny, dlatego często stosuje się rozmaitego typu platformy ruchome.

Absorbuje Cię problematyka podnoszona w tym tekście? Poznaj ponadto również inne podobne treści – po prostu wejdź tutaj okna oddymiające.

Dzięki nim można wykonać potrzebne prace remontowe oraz wykończeniowe bez znaczenia od wysokości, ponieważ mogą wznosić się nawet na kilkanaście m w górę, a dodatkowo posiadają jeszcze możliwość wysięgu bocznego. Duży udźwig pozwala wziąć konieczne materiały i sprawniej przeprowadzić postawione przed nami zadania. Tutaj platformy ruchome oraz najlepsza oferta w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*