W jakiej sytuacji mogłoby się przydawać takie urządzenie jak domowy osuszacz powietrza?

Podczas sezonu grzewczego wiele mówi się o suchym powietrzu oraz jego nawilżaniu za pomocą różnorodnych sprzętów. Jednak zdarzają się tego typu okoliczności, kiedy powietrze w danym pokoju, w którym przebywamy, jest zbyt zawilgocone oraz trzeba się zmierzyć z jego osuszaniem.
W takiej sytuacji właściwe rozwiązanie jest za kosztowne albo nawet nieosiągalne, oznacza to bowiem poważne roboty konstrukcyjne.

dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Zbyt dużej ilości zawilgocenia można by się jednak pozbyć przy pomocy osuszacza powietrza. Jest to urządzenie zasilane elektrycznością, które może wychwycić oraz wyeliminować wodę istniejącą w powietrzu. Powietrze jest zasysane do urządzenia przez wbudowany wentylator. W tego typu sposób wilgotne powietrze jest zamieniane w ciecz i odprowadzane do zbiornika lub do kanalizacji. Dla przykładu osuszacze domowe posiadają wydajność od 5 do 40 l/24h. Obudowy takich osuszaczy są wykonane najczęściej z tworzyw sztucznych. Jeżeli chciałbyś zdecydować się na kupno tego typu urządzenia, zwróć uwagę przede wszystkim na hałas, który takie urządzenie wytwarza i na zakres działania.
Jeśli masz problem z przykładowo zawilgoconą piwnicą, korzystniej byłoby korzystać z dobrego osuszacza. W mieszkaniu o powierzchni około 50 mkw. dobrze byłoby się zastanowić nad trochę mocniejszym osuszaczem, a w domach dobrze byłoby zdecydować się na dwa mniejsze urządzenia. Przepływ powietrza to następna funkcja, na którą należy zwracać uwagę podczas zakupu. Jeśli poszukujesz osuszacza do zwyczajnej oraz niewielkiej powierzchni, wystarczyłby jedynie przepływ powietrza na najmniejszym poziomie. Jednak jeżeli pomieszczenie jest stosunkowo duże, ma bardziej złożony rozkład, to powietrze potrzebuje większego ruchu.

Konieczny jest w takiej sytuacji osuszacz domowy o bardziej znaczącym przepływie powietrza. Osuszacze nierzadko posiadają również innego rodzaju opcje, tego typu przykładowo jak pompa pompy ciepła wrocław wody, grzałka, lampa UV czy kółka do swobodnego przemieszczania lub filtr powietrza, czy filtr węglowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*