Co trzeba sprawdzać przed wyjazdem z przyczepką?

Przed wyjazdem na wycieczkę z przyczepą kempingową należy obejść dookoła zespół pojazdów oraz upewnić się, że wszystko jest w idealnym porządku: hak kulowy, połączenie elektryczne, opony oraz światła czy linki zabezpieczające.
Trzeba sprawdzić również, czy nasz ładunek jest dobrze zamocowany i osłonięty, wówczas dotarcie do celu powinno być wyłącznie fragmentem własnej przygody.

Musisz zrobić spis przedmiotów do sprawdzenia.

To świetnie, że chcesz zdobyć pokrewne informacje na prezentowany temat, gdyż klikając na odnośnik, poznajesz przydatne wskazówki (https://trops.pl/artykuly-do-drewna-brodnica) na podnoszone zagadnienie.

Na takiej liście muszą być takie punkty jak to, czy zaczep kulowy jest odpowiednio zablokowany. Zaczepy kulowe mogłyby się odróżniać w zależności od konkretnego rodzaju przyczepy, jednak w jakimkolwiek wypadku kula haka musi być całkowicie w gnieździe, natomiast zaczep musi być zablokowany na kuli. Należy też sprawdzić, czy też działa połączenie elektryczne pomiędzy przyczepką a autem. Trzeba upewnić się też, czy wszystkie elementy odblaskowe oraz światła są czyste i czy też funkcjonują m.in. światła hamowania, światła tylne, reflektory czy kierunkowskazy.

portret - łazienka

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
Należy także sprawdzić, czy lina bezpieczeństwa jest nieuszkodzona oraz odpowiednio przymocowana do pojazdu. Nie tylko w samej kuli, gdyż tego typu linka bezpieczeństwa powinna działać nawet w przypadku pęknięcia kuli. Kiedy należąca do nas przyczepa spadnie z zaczepu, to lina awaryjna jest zaciągana i w takiej sytuacji uruchamia się hamulec awaryjny. Należy także upewnić się, czy nacisk na zaczep jest odpowiedni. Musi on wynieść od 50 do 80 kilogramów. Niewłaściwy nacisk może spowodować, że nasz zespół pojazdów niebezpieczny będzie w normalnym ruchu drogowym. Należy także skontrolować, czy ładunek jest odpowiednio zabezpieczony.

Na drodze często można zauważyć kartony lub odmiennego typu luźne przedmioty. Należy się upewnić, że nasz ładunek jest ustawiony równomiernie i prawidłowo przymocowany w tego typu sposób, aby nic nie mogło się z niego wysuwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*