O jakich sprawach trzeba pamiętać kupując wózek widłowy do własnej firmy?

Jeśli masz przedsiębiorstwo, a w Twej firmie są wykorzystywane wózki widłowe, to na pewno zdarza Ci się co jakiś okres zmagać z usterkami albo odmiennego typu problemami, które tyczą się takiego sprzętu.

studia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Każdy biznesmen wybiera do własnej firmy jak najmniej awaryjne narzędzia, które będą się sprawdzać nie jedynie w powszedniej pracy, lecz także wykonają tę pracę zręcznie, wydajnie i szybko. Kupno dobrego i porządnego urządzenia, jest inwestycją w przyszłość, która pozwala na oszczędności, które wynikają z unikania drogiej i czasem bardzo czasochłonnej naprawy wózków widłowych. Jeżeli pewien wózek widłowy nie nadaje się już do wykorzystania, to są firmy, które prowadzą skup wózków. Jednoznacznie nie można stwierdzić, że marka sprzętu to wyłączny składnik, który przyczynia się na trwałość wózka. Z pewnością jest ona bardzo ważna, ale poza tym ponadto można odróżnić parę innych bardzo istotnych spraw. Zakupując wózek widłowy (LINDE – wózek widłowy spalinowy) należy zwrócić uwagę na jakość wykonania narzędzia, markę sprzętu, źródło pochodzenia pojazdu, możliwość serwisowania w autoryzowanych serwisach, okres trwania gwarancji i możliwość zakupu i dostępność na rynku elementów zamiennych.
Spodziewać się można, że wózki widłowe, które wywodzą się od sprawdzonych dealerów i wyprodukowane są z dbałością i precyzją z dobrych surowców, będą w mniejszym stopniu awaryjne i bardziej trwałe niż pojazdy, które są wykonane ze słabych, niedrogich tworzyw. Jeżeli masz już zarejestrowany w Urzędzie Dozoru Technicznego wózek widłowy z pewnością wiesz, że do Twoich obowiązków będzie należało sprawowanie pieczy nad sprawnością wózków oraz właściwym ich stanem. Nie znaczy to, że zobowiązany będziesz do takiego bezpośrednio oraz osobiście.

Za sprawdzanie stanu technicznego wózka i gotowości wózka do pracy, odpowiada operator wózka widłowego. To na jego barkach ciąży obowiązek zamiany butli gazowej w spalinowych wózkach o napędzie LPG albo nie złożone prace przykładowo uzupełnienie poziomu oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*