Różne typy ścian: ściany z jednej warstwy!

Budując dom jednorodzinny chcemy, aby był nie tylko komfortowy, ale mimo wszystko komfortowy. Tak więc zjawia się pytanie: jaki rodzaj ścian zewnętrznych postawić? Dość ważnym momentem konstrukcyjnym domu są jego ściany zewnętrzne. Do ich ustawienia można zastosować różnych materiałów, różnego rodzaju też możemy je wykończyć. Od tych dwóch czynników zależy, jak wielkie będą straty ciepła w czasie zimy.

budowa domu

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie możemy wybudować domy, które mogą mieć nie tylko ściany jednowarstwowe, ale również dwuwarstwowe,jak i również trójwarstwowe. Przede wszystkim najbardziej proste są ściany (polecamy tapety dekoracyjne) jednowarstwowe. Będą składały się one jedynie z warstwy murowanej oraz z wykończeniowej. Dom z takim rodzajem ścian zewnętrznych powstaje najszybciej. Aby jednak dom był ciepły musimy dość starannie dobrać rodzaj materiału, z którego ściany będą mogły powstać. W sytuacji ścian jednowarstwowych nieprawdopodobnie dobrze sprawdza się beton komórkowy, należy wiedzieć, że nieprawdopodobnie dobrze izoluje środek domu przed stratami ciepła – obejrzyj.

Budując dom musimy wybrać nie tylko technologię w jakiej zostaną postawione ściany zewnętrzne, ale dokonać również wyboru pokrycia dachowego. Pośródróżnych pokryć dachowych potężną popularnością cieszą się dachówki ceramiczne – przykład. Jest to tak naprawdę ciężki typ pokrycia, ale ma dużo zalet. Przede wszystkim dachówki ceramiczne będą wyróżniały się wielką odpornością na uszkodzenia, na zmieniające się warunki atmosferyczne, no i są niepalne. Producenci dachówek ceramicznych są w stanie zaproponować klientom nie tylko przeróżne ich rodzaje, ale także dachówki z przeróżnie wykończoną powierzchnią. Od typu wykończenia powierzchni będzie zależał ich kolor, ale te cena.

dach

Źródło: pixabay
Poszukując najlepszych dachówek na konkretny dach z pewnością chętnie poznamy dachówki cennik. Oferowany Dachówki cennik najłatwiej wyszukamy wchodząc na strony internetowe ich producentów lub dystrybutorów. W naszych czasach klienci najczęściej wybierają dachówki angobowane lub glazurowane. Te drugie są bardziej odporne na zabrudzenia, oba typy pozwalają uzyskać zróżnicowane kolory. Stąd dzisiaj na domach spotykamy dachówki nie tylko w tradycyjnym, czerwonym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*