Nowoczesne mieszkania – zobacz, jak sprawdzi się beton na podłodze lub suficie

Obecnie jednym z najmocniejszych trendów w urządzaniu mieszkań oczywiście jest w szczególności styl nowoczesny. Zazwyczaj decydujemy się w takich przypadkach na surowe wnętrza w typowych kolorach, które później można ewentualnie ożywić za pomocą kolorowych dodatków.

Aktualnie bardzo modny jest także beton dekoracyjny – położony zazwyczaj na podłogach (zobacz wolplan wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe) czy suficie. Jak sprawdzi się podobny beton w niewielkich pomieszczeniach?
podłoga betonowa

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Kawalerki w betonie
Beton zdecydowanie najlepiej będzie wyglądał na sporych powierzchniach, jednakże podłoga betonowa może fajnie wyglądać również bez żadnego kłopotu w niewielkiej kawalerce – wystarczy tylko wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio zaaranżować całe pomieszczenie. Jedyny kłopot może sprawiać nieregularny kształt pokojów – wtedy posadzkarz będzie musiał zrobić całą podłogę ręcznie, zatem po pierwsze proces najprawdopodobniej będzie trwał nieco dłużej niż w wypadku sporych i regularnych pomieszczeń, po drugie zaś – będziesz musieć liczyć się z nieco większymi kosztami. Jeżeli jednak zdecydujesz się na betonowe podłogi czy sufIT, koszt zdecydowanie nie będzie większy niż w przypadku paneli lub kafelków.
Czyszczenie betonu
Podłoga betonowa z pewnością jest jedną z najmocniej praktycznych opcji w domu – jej czyszczenie odbyć się może właściwie wyłącznie za pomocą chłodnej wody, a równocześnie nie wymaga sporo szorowania jeżeli jest gładki.

Podłoga betonowa na pewno nie wybrzuszy się od wilgoci jak często mają w zwyczaju na przykład panele. Właściwie jedynym zagrożeniem dla tego typu podłogi są kolorowe ciecze, które w niektórych wypadkach mogą wnikać w pierwszą warstwę betonu w Twoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*