Jakie istnieją zyski z docieplenia ścian zewnętrznych przy pomocy pianki?

W branży budowlanej od bardzo długiego okresu czasu starano się uzyskać dobrą izolację termiczną budynku. Udało się to dzięki wykorzystaniu tzw. „oddychającej” pianki poliuretanowej.
Dzięki swym właściwościom, nie tworzy ona jednak odczucia termosu.

Systemy profili aluminiowych

Autor: Yawal S.A.
Źródło: Yawal S.A.
zdrowie

Autor: Libet
Źródło: Libet
Następną zaletą takiego rozwiązania jest jego nieprzewiewność, co pozwala na duże oszczędności prądu elektrycznego. Poza tym ocieplenie ścian zewnętrznych pianką poliuretanową bardzo usprawnia prace budowlane. Eksperci są w stanie ułożyć nawet 300-400 metrów kwadratowych otuliny w trakcie jednego dnia. Tego typu pianka doskonale łączy się z różnymi rodzajami materiałów budowlanych np. z betonem, drewnem czy płytami OSB.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś faktycznie niezwykle interesującego, sprawdź treść tej strony a z pewnością nie pożałujesz.

Jest niezwykle elastyczna, zatem znakomicie może nadawać się również na poddasza. Poza tym tego typu pianka jest bardzo bezpieczna dla zdrowia oraz dla przyrody. Nie ma skłonności do kruszenia się, a swoje cechy może zachowywać tak długo, jak sam budynek.

Należy jednak pamiętać, aby ocieplenie ścian zewnętrznych pianką poliuretanową wykonała doświadczona firma. roboty wykonywane są przy pomocy specjalistycznego pistoletu, co pozwala dotrzeć do najbardziej ukrytych miejsc. Do docieplenia ścian zewnętrznych, a również fundamentów czy tarasów wykorzystywana jest tzw. pianka twarda, która ma wyśmienite właściwości termoizolacyjne i hydroizolacyjne. Niezwykle ważne jest także to, że tego typu pianka poliuretanowa jest materiałem niepalnym, co bardzo korzystnie wpływa na bezpieczeństwo wiążące się z zastosowaniem tego rozwiązania.

Jeśli jednak nadal namyślasz się, jak przebiegałyby czynności powiązane z izolacją termiczną w Twoim domu, zawsze mógłbyś skonsultować się z doradcą technicznym i określić detale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*