Kilka podstawowych informacji o budowie i zasadzie funkcjonowania zbiorników ciśnieniowych.

Mając bez przerwy dostęp do wody z sieci większość z nas nie będzie się nawet zastanawiać nad potrzebą jej przechowywania. A przecież nawet to, że z kranu wylatuje silny strumień jest rezultatem tego, że gdzieś wcześniej w instalacji wodociągowej wykorzystano jakiś zbiornik.

zbiorniki na wodę

Autor: Rogala
Źródło: Rogala
W przypadku wody i innych płynów wykorzystuje się powszechnie zbiorniki ciśnieniowe firmy PPRI-ŻEGRZE, nazywane również hydroforowymi.

Nasza aktualna publikacja musi przypaść Ci do gustu, ponieważ włożyliśmy w nią ogromną liczbę rewelacyjnych wiadomości. Więc czytaj bez limitu.

W przypadku dużych sieci będą one miały pojemność dochodzącą do kilku tysięcy metrów sześciennych, ale wykorzystywane są również dużo mniejsze urządzenia, stosowane przykładowo w prywatnych domach albo niewielkich firmach. Jednak w każdym rodzaju wykorzystuje się w nich główne prawa fizyki, a budowa takich urządzeń nie należy do skomplikowanych.

Ciśnieniowe zbiorniki na wodę składają się z kilku części, i robi się je z rozmaitych materiałów. Najczęściej jest wykorzystywana stal albo żeliwo, wybór w dużym stopniu zależeć będzie od roboczego ciśnienia, jakie panuje wewnątrz. W zbiorniku znajduje się pewna ilość cieczy, a nad nią powietrzna poduszka, wytwarzająca wymagane ciśnienie. Wraz z ubywaniem ilości płynu będzie również maleć wewnętrzne ciśnienie, a kiedy uzyska poziom minimalny, uruchamiana jest pompa. Wtłacza ona wodę aż do uzyskania maksymalnej wartości ciśnienia, po czym się wyłącza.

Cykl taki powtarza się cały czas, dzięki czemu wypływająca ciecz cały czas znajduje się pod odpowiednim ciśnieniem, najlepiej wykorzystuje Zakład Produkcji Urządzeń Sanitarnych i Elektrycznych „PPRI-ŻEGRZE” Spółka z o.o.. I dokładnie tak to funkcjonuje na przykład w sieci wodociągowej, z której każdy z nas przecież na co dzień korzysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*