Sprawne organizowanie rozbiórki obiektu

Planując rozbiórkę domu powinniśmy mieć na uwadze, że prace wyburzeniowe podlegają regulacjom ustawy. W związku z tym trzeba pamiętać, że przed przystąpieniem do robót należy dopełnić wszystkich formalności prawnych związanych z dostaniem pozwolenia na rozbiórkę.
Dopełniając wyburzenia budynku, prace powinniśmy dzielić na pewne stadia.

Osobno musimy zająć się wyburzaniem poszczególnych elementów domu, zaczynając od dachu i po kolei przechodząc do niższych części domu takich jak mury, sklepienia, bądź schody.
łazienka

Autor: Kuchniox
Źródło: Kuchniox
Najłatwiej wygląda przebieg demontażu obiektu na który nie trzeba pozyskiwać żadnego zezwolenia. Wedle obecnych zapisów prawnych bez zezwolenia można zdemontować jedynie te obiekty, których budowa przekładka nie potrzebowała żadnych formalności. Rozbiórka obiektu bez pozwolenia to najprostsze podejście, natomiast znacznie częstszą sytuacją jest konieczność wypełnienia zameldowania prac rozbiórkowych. Dotyczy to wszelkich obiektów budowlanych, jakie znajdują się chociaż 1m od granicy działki, a ich wysokość nie przekracza 8m. Rozbiórka ręczna jest dość kłopotliwa i niezwykle czasochłonna, natomiast zezwala na odzyskanie dość dużej ilości materiałów budowlanych. Owe materiały mogą zostać przekazane, bądź zastosowane do budowy innego domu. W trakcie prac z ciężkim sprzętem nie można odzyskać żadnych materiałów budowlanych.

Firmy wyburzeniowe zajmują się mechanicznym wyburzaniem obiektów, demontażem elementów żelbetowych, pracami rozbiórkowymi zrealizowanymi ręcznie i wyburzeniami pirotechnicznymi.
Mają również sprzęty do wyburzeń, także kruszarki do gruzu, żeby od razu zająć się jego wywiezieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*