Jak funkcjonują często kupowane aktualnie nawilżacze powietrza?

Okres grzewczy, zatem jesień i zima, jest dla ludzi niezwykle surowy. Za suche powietrze może powodować problemy z nabieraniem powietrza, skórą, zaś u co poniektórych pojawia się również kaszel lub ma miejsce osłabienie układu odpornościowego.
Jest ono odpowiedzialne również za pewnego rodzaju problemy z koncentracją czy też niską jakość nocnego odpoczynku.

Wszystko, to sprawia, że naprawdę dobrze byłoby w domu mieć właściwy sprzęt, który efektywnie mógłby nawilżyć powietrze, nie tylko w czasie okresu grzewczego, lecz również przez cały rok. Najkorzystniej będą się sprawdzać oczywiście nawilżacze powietrza. Dobrze byłoby mieć świadomość, że takich urządzeń jest w sprzedaży bardzo wiele. Odróżniają się one od siebie przede wszystkim konstrukcją, ale również sposobem i efektywnością ich działania. Najkorzystniejsze cenowo są produkty w formie nakładki, które montujemy na kaloryferze. Tego typu nawilżacz powietrza należy napełniać wodą i działa on pod wpływem temperatury, stopniowo nawilżając powietrze.
lustro

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to urządzenie bardzo tanie, jednak jak można się bez trudu domyślić, nie za bardzo skuteczne. Może obsłużyć dość niewielki obszar, dlatego też będzie przydatne jedynie w relatywnie niewielkich pokojach.

Czy chcesz zgłębić prezentowane zagadnienie? Jeśli tak, to sprawdź rekomendowany link (http://smartvent.pl/automatyka/funkcje-centrali/), a z pewnością znajdziesz tego typu informacje, które będą bardzo przydatne.

Jeżeli zależy nam na większej niezawodności, to powinniśmy zdecydować się na urządzenia podłączane do prądu. Ich podział odnosi się do takich typów jak nawilżacz parowy, ewaporacyjny albo nawilżacz ultradźwiękowy.

Na rynku można odnaleźć również specjalne modele zaopatrzone w tzw. jonizator powietrza. Działa on tak, że podczas działania, takie nawilżacze powietrza wytwarzają jony ujemne (czyli aniony), które mogłyby neutralizować jony dodatnie, a zatem kationy, które znajdują się w powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*