Masz w zamiarze zbudować dom? Poznaj kolejne etapy, które będą cię czekać

Jeżeli od pewnego czasu poważnie zastanawiasz się nad postawieniem swojego domu, powinieneś poznać kolejne punkty jego budowy, aby być przygotowanym i precyzyjnie zorientować się w programie prac. Dobrze jest też zaprosić kierownika budowy.

Budowa domu krok po kroku umożliwia nie tylko dużo oszczędzić, ale także odpowiednio rozłożyć działania, by wszystko przebiegało bez stresu oraz zgodnie z planem. Pierwszym etapem jest rzecz jasna wybór i zakup działki, a także projektu. To wcale nie takie proste zadanie, ponieważ może spodobać ci się kilka miejsc, lecz nie każde będzie odzwierciedlać twoje wymagania. Na co postawić? Na piękne otoczenie czy łatwy dojazd do pracy? Musisz samodzielnie podjąć decyzje, nie zapominając, iż im dłużej zwlekasz, tym dłużej będziesz zmuszony czekać na swój nowy dom. Projekt musi brać pod uwagę liczbę członków twojej rodziny oraz ogólne oczekiwania. Po zrealizowaniu pierwszych 2 zadań czeka cię uzyskanie pozwolenia na budowę i wyszukanie właściwych ludzi, którzy zajmą się np. nadzorem budowy, a także profesjonalnej firmy wykonawczej, której celem będzie postawienie stanu surowego albo od razu całości domu. Musisz zbudować studnię, zebrać niezbędną dokumentację, robić przyłącza i dać znak do rozpoczęcia robót budowlanych. Druga faza to już bardziej zaawansowane działania, m.in. ogrodzenie twojej działki, budowanie fundamentów albo piwnicy, jeśli się na taką zdecydowałeś i rozprowadzenie kanalizacji. Tutaj też będzie ci potrzeba niejednego fachowca, w tym geodety lub ludzi trudniących się transportem ciężkim, by przetransportować wszystkie materiały.

budowa domu

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
W trzeciej fazie musisz mieć już stan surowy i murować ściany, a także zrobić stropy, schody żelbetowe i pokrycie dachowe. Potem robi się instalacje oraz tynki, dobrze jest zacząć stawiać docelowe ogrodzenie i zacząć porządkowanie ogrodu. W ostatniej fazie bowiem na spokojnie zajmiesz się już pracami wykończeniowymi i montażem wymaganych elementów, na przykład okien oraz drzwi. Lepiej jest wcześniej rozejrzeć się za terakotą lub panelami, ny wszystko mieć gotowe. Mając na uwadze opisane porady budowlane odkurzacz budowlany nie powinieneś mieć żadnego problemu z ułożeniem właściwego planu prac. Jeżeli będziesz działać według niego, z pewnością nie minie sporo czasu, a będziesz mógł zrobić odbiór techniczny domu i wprowadzić się do swojego nowego domu i wraz z rodziną cieszyć się nową, bez wątpienia większą przestrzenią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*