Znakomite zamki i drzwi antywłamaniowe z całą pewnością są istotnym elementem ochrony mieszkania, ale czy wystarczającym?

Jeżeli nasz dom lub wejście do niego nie jest dobrze widoczne z ulicy, złodziej ma szansę bez kłopotu pracować nad ich sforsowaniem. Poza tym nie ma konieczności męczyć z zamkiem oraz solidnymi drzwiami.

Ławka w parku

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Bez kłopotu wejdzie przecież oknem. Metodą na utrudnienie mu pracy jest wyposażenie mieszkania w instalację alarmową. Już tylko informacja o tym, że dom (Heliodon – domy szeregowe kraków) jest strzeżony alarmem jest wystarczająca. Do drzwi przykleimy przecież tablicę z ostrzeżeniem. Wśród miejscowości, gdzie znajdziemy firmy oferujące systemy alarmowe Grójec nie okazuje się być wyjątkiem. Szeroko rozpowszechnionym i kojarzonym tego typu systemem bywa instalacja alarmowa składająca się z czujników ruchu w lokalach, klawiaturą przy drzwiach i z sygnalizatorem alarmowym na ścianie (specjalizują się w systemach alarmowych w Grójcu). Sama zasada systemu alarmowego jest ciut mocniej skomplikowana. Składa się na nią zestaw współpracujących jednocześnie części, które wykrywają włamanie i alarmują, najczęściej sygnalizacją świetlną oraz głośnym dźwiękiem. System powinien reagować na zdarzenia ostrzegawcze, takie jak otwieranie drzwi i okien, poruszanie się ludzi w polu ich widzenia, bicie szyb, niszczenie drzwi oraz powiadamiać o zdarzeniu właściwą jednostkę, a więc właściciela przez linię telefoniczną, sieć komórkową czy Internet, lub ochronę obiektu. Znakomitym więc uzupełnieniem instalacji alarmowej powinna być kooperacja z firmą trudniącą się ochroną (polecany monitoring w Grójcu). Wśród miejscowości w których znajdziemy firmy, które oferują monitoring Grójec nie jest wyjątkiem.

Bardzo często zdarza się tak, że żaden z sąsiadów nie reaguje na dźwięk alarmu, my zaś nie mamy szans przyjazdu do domu. Interwencja patrolu interwencyjnego może okazać się kluczowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*