Profesjonalna analiza gruntu pod wyśniony dom

Własny dom okazuje się głównym celem i często niezrealizowanym marzeniem większości ludzi. Kawałek terenu, na którym założymy ogród a także przygotujemy perfekcyjne miejsce aby wychować dzieci śni się po nocach właściwie wszystkim. Jednak na drodze do naszego celu napotkamy multum niespodzianek dlatego tak ważna decyzja nie może być podejmowana nierozważnie.

Najgorszą rzeczą jaką jesteśmy w stanie zrobić to kierowanie się emocjami w chwili podejmowania decyzji. Oczywiście, miejsce w którym wzniesiemy nasz wyczekiwany dom musi rozpalać w nas pewne emocje, aczkolwiek w trakcie podejmowania decyzji górą musi być chłodna kalkulacja faktów.
Podziemne niedogodności.

Podstawową kwestią będzie zrozumienie, że dom ma służyć przez dziesiątki lat. W tym czasie warunki atmosferyczne zmienią się niezliczoną ilość razy, od przeszywających zim, przez gwałtowne deszcze, które mogą powodować podtopienia garażu, po upały. Bardzo ważny jest rodzaj gruntu na którym zbudujemy nasz dom – o tym.

fundamenty

Autor: BoneDaddy.P7
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bonedaddy/2791636546/sizes/o/

Wody gruntowe powinny być głęboko, ułatwi to zrobienie izolacji przeciw wodnej i przydomowej oczyszczalni ścieków. Wszelakie grunty organiczne, rozmoczone i miękkie gliny i luźne piaski są nieodpowiednim wyborem do budowy domu naszych marzeń. Takich problemów jest dużo i nikt nie powinien oszczędzać na profesjonalistach, firma geotechniczna sprawdzi wszystko, co jest najważniejsze a my będziemy mieć pewność na jakich terenach planujemy postawić dom – oferta na nadzór.
Zwracaj uwagę na detale.

Warto spojrzeć na okolicę. Czy dookoła znajdziemy dużo stawów, jak wysoko stoi woda w rowach melioracyjnych a także w jakiej ilości występują małe jeziora. Występująca flora także pomoże nam ocenić potencjał danego terenu, np. olchy wymagają dużo wody dlatego ich nadmierna obecność powinna dać nam do myślenia. Opłacalne jest żeby firma geotechniczna zrobiła odwierty i oceniła teren, może się okazać, że nasze wymarzone lokum będzie wymagało częstych remontów, które skutecznie zmniejszą domowy budżet. Popękane ściany, pleśń, grzyby czy zalany garaż na pewno nie zapewni spokojnego mieszkania. Zwłaszcza, że dom z reguły ma stać przez dziesiątki lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*