Jaki jest najbardziej zdrowy olej na świecie oraz z czego drzewa jest on produkowany?

Najprawdopodobniej najczęściej stosowanym przez ludzi olejem jest ten wytwarzany z palmy. Produkowany jest on z miąższu albo z pestek owoców palmy olejowej. Jest stosunkowo tani i prosty w wytwarzaniu, jednak dietetycy alarmują, że jest on bardzo niezdrowy.
Bardzo łatwo jest pomylić tłuszcz kokosowy i palmowy np.

Pracownik

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
cegła klinkierowa

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
standard

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
z tego powodu, że obydwa produkuje się z palmy. Jednak jeśli olej kokosowy to być może najbardziej zdrowy olej na świecie, tak ten palmowy zawiera pewne szkodliwe składniki. olej palmowy jest obecny praktycznie w każdym miejscu: jest składnikiem ciast, gotowych zup czy też płatków śniadaniowych.

Frapuje Cię tematyka podnoszona w tym tekście? Poznaj poza tym także inne podobne treści – zwyczajnie wejdź tutaj farba do metalu.

Jest także zazwyczaj spotykany w różnego typu kosmetykach. Posiada on znaczne ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, jakie mogą sprzyjać cukrzycy. Powoduje on wzrost tzw. niekorzystnego cholesterolu LDL. Nadwyżka taka grozi pojawieniem się miażdżycy, a również zawałów serca czy też udarów mózgu.

Na przeciwnej szali jest olej kokosowy. Pochodzące z takiego oleju tłuszcze nasycone mogą być niezwykle zdrowe, gdyż niezwykle pozytywnie wpływają na serce, mają dobry wpływ na zrzucenie zbędnych kilogramów, umacniają układ immunologiczny oraz zdrową przemianę materii. Poza tym mogą regulować działanie tarczycy oraz gwarantują młody wygląd skóry. Sekretem tego tłuszczu jest kwas laurynowy, czyli składnik, którego nie zawierają odmiennego rodzaju oleje. Mówi się, że taki kwas potrafi zdziałać cuda, gdyż ma on pozytywne właściwości zdrowotne.

W ludzkim organizmie zmienia się on w monolauryn, czyli składnik o bardzo silnych cechach bakterio- czy też wirusobójczych. Można by go stosować do walki z opryszczką czy grypą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*