Planujesz zakup mieszkania? Na pewno przyda ci się kredyt

Każdy marzy o własnym kącie, najlepiej o mieszkaniu, jakie będzie mógł zaaranżować i wyposażyć tak, jak zawsze pragnął. Wynajmowanie lokum bowiem jest związane z koniecznością akceptacji warunków, jakie w nim panują, a pomieszkując u rodziców również nie mamy za wielkich możliwości, zwłaszcza gdy do naszej dyspozycji jest wyłącznie jeden pokój. Dopiero własne mieszkanie daje nam szerokie spektrum działania, lecz trzeba je najpierw zakupić. Odłożenie gotówki zajmuje lata, zatem najlepszą pomocą są kredyty mieszkaniowe.

Jak się o nie ubiegać, aby już niedługo zamieszkać na swoim?

Zakup mieszkania od dewelopera

Źródło: http://www.marigoldgarden.pl/

Pierwszym krokiem jest naturalnie poszukanie mieszkania, które nam się spodoba, a później – właściwej oferty kredytu. Na rynku działa tak wiele instytucji finansowych, iż z pewnością natrafimy na taką, która zaproponuje nam stosowne warunki. Wystarczy mieć odrobinę czasu i zacząć poszukiwania, by zbyt bardzo z tym nie zwlekać. Czytaj też .

Po wybraniu określonego banku, musimy pójść do niego wraz z przedwstępną umową na mieszkanie, by złożyć odpowiedni wniosek.

Może jakiś komentarz z strony (http://domanski.com.pl/) Cię poruszył? Masz chęć na to zareagować? Zachęcamy Cię do tego gorąco. Oczekujemy na Ciebie!

Warto też wcześniej załatwić wszystkie konieczne dokumenty, dzięki temu przyspieszymy wszystkie działania, zwłaszcza, iż na decyzję kredytową także oczekuje się parę tygodni. Jakie dokumenty zatem będą potrzebne? Z pewnością poświadczenie o bieżącym zatrudnieniu oraz osiąganych zarobkach, ostatnie zeznania PIT i wyciągi z banku, a także dokumenty tożsamości. Jeżeli staramy się o mieszkanie z programu MDM, trzeba też wziąć skrócony odpis aktu małżeństwa.

Zawsze możemy donieść dokumenty, jakich nie uda nam się dostarczyć za pierwszym razem, ale lepiej jest to zrobić od ręki. Gdy dostaniemy pozytywną decyzję, a jednocześnie zaciągniemy kredyt, musimy już wyłącznie iść do notariusza, aby podpisać ostateczną umowę o kupnie mieszkania. Choć starania się o kredyt mieszkaniowy to nie to sama co pożyczka od ręki na wakacje, to z tym wyzwaniem również na pewno sobie damy radę.

Wiedząc, czego się spodziewać, łatwiej nam będzie zrealizować wszystkie formalności i już niebawem będziemy mieszkać we własnym gniazdku. Nie zapominajmy o dokładnym przeczytaniu warunków umowy i skrupulatnie rozważmy, na jakie raty miesięczne możemy sobie pozwolić, a wszystko pójdzie po naszej myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*