O czym musimy pamiętać docieplając dach i który materiał wybrać?

W sztuce budowlanej to poddasze jest wyjątkowo podatne na błędy wykonania. Wystarczy tylko zastosowanie niewłaściwego układu powłok izolacyjnych, by narażać poddasze na rozwój grzybów i gnicie drewnianych elementów dachu.
Żeby ustrzec się przed drogą wymianą ocieplenia takiego elementu budynku jednorodzinnego, warto zorientować się jak wykonać Ocieplenie poddasza oraz jaki materiał do tego wybrać.

jak wykonać ocieplenie poddasza

Autor: Marc Willmore
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu docieplenie moglibyśmy przeprowadzić sami, ale lepiej jest przekazać tę pracę profesjonalnej firmie budowlanej. Wybierając materiał do ocieplenia poddasza, powinniśmy mieć w pamięci, że będzie on wciskany w przestrzenie między więźbą dachową. Dlatego też należy mieć pewność, że tego typu materiał będzie potrafił je wszystkie dokładnie wypełnić oraz czy też płyty będą dobrze do siebie przylegały. Jeżeli materiał nie spełnia naszych oczekiwań skuteczność sporządzonego ocieplenia okaże się znacznie mniejsza. Dowolna szczelina w izolacji będzie mostkiem termicznym. To przez niego będzie ulatniać się ciepło. Twardą izolacją ciężej jest wypełnić obszar pomiędzy krokwiami oraz niełatwo jest także docisnąć płyty.
Gdy inwestujemy w doskonałe docieplenie poddasza, warto dobrać nie tylko sprawdzony surowiec, ale i grubszą powłokę otuliny. Proponowana grubość ocieplenia poddasza to 25-30 centymetrów. Za idealne rozwiązanie ocieplenia poddaszy użytkowych uznaje się obecnie dwuwarstwowe podbicie z wełny mineralnej albo piankę izolacyjną. Stosując ten surowiec otrzymujemy niezwykle energooszczędne poddasze skutecznie zabezpieczone przed stratą ciepła.

Poprawne docieplenie poddasza oprócz efektywnej osłony cieplnej, gwarantuje również wytłumienie dźwięków. Skutecznie wycisza wszystkie głośne odgłosy wywodzące się z dworu, np. odgłos uderzającego o parapet parapety bydgoszcz deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*